Magazyny energii

Czym są magazyny energii?

Niezależność. Właśnie to dają nowoczesne magazyny energii, czyli systemy, które służą do przechowywania prądu w celu jego późniejszego wykorzystania. Oznacza to, że tego rodzaju urządzenia mogą pomóc w wyrównaniu nieregularnych dostaw i zapotrzebowania na prąd.

W firmie Nexus zajmujemy się montażem nowoczesnych magazynów energii Pylontech, cechujących się 3-fazową strukturą zasilania, która pozwala na wydajniejszą kontrolę i przesył większych ilości prądu. Częścią wyposażenia tych urządzeń są hybrydowe inwertery firmy GoodWee, a także System Zarządzania Energią Domową, umożliwiający optymalizację energii.

Korzyści montażu magazynu energii wraz z instalacją fotowoltaiczną

Zaletą obu rozwiązań jest:
  • Przechowywanie nadmiarów energii, którą wytworzyły panele słoneczne w ciągu dnia. W systemach Pylontech prąd gromadzi się głównie w godzinach popołudniowych i miesiącach letnich, ale możliwe jest też magazynowanie tańszej energii nocnej i weekendowej.
  • Wyrównanie wahań związanych z dostępem do OZE, co zapewnia stałe źródło zasilania nawet przy zmiennych warunkach atmosferycznych.
  • Zaoszczędzenie na kosztach, gdyż zakup magazynu energii i instalacji fotowoltaicznej to długoterminowa inwestycja, która szybko się zwraca.

W jakich branżach sprawdza się instalacja fotowoltaiczna? Jaki jest jej koszt? Jak można uzyskać dofinansowanie na panele fotowoltaiczne dla firm? Kiedy można zauważyć korzyści wynikające z zainstalowania fotowoltaiki? Na te pytania odpowiemy w dalszej części artykułu.

Korzyści i zalety płynące z wyboru instalacji fotowoltaicznej