Dofinansowanie do pompy ciepła

Dofinansowanie do pompy ciepła

Dotacje do instalacji pompy ciepła

Poszukiwanie bezpiecznych dla środowiska i jednocześnie tanich źródeł energii to obecnie domena branży budowlanej. Świetnym przykładem są pompy ciepła. Dofinansowanie na ich zakup i montaż dla wielu inwestorów zapewni możliwość nabycia urządzenia o bardzo dobrych parametrach. Pomagamy w uzyskaniu takich środków, wypełniając wnioski wraz z klientem. Wskazujemy, jakie rozwiązania sprawdzą się w tym zakresie najlepiej dla nowych domów w 2023 roku. Zapraszamy do kontaktu!

Dla kogo przeznaczone są dofinansowania na pompy ciepła?

Obecnie wspomniane dotacje przydzielane są najczęściej osobom fizycznym będącym właścicielami nieruchomości ogrzewanych energooszczędnie i ekologicznie. Dofinansowanie do pompy ciepła w 2023 można uzyskać z kilku źródeł, a wysokość wsparcia finansowego oraz wymogi konieczne do spełnienia są zróżnicowane.

Jednym z popularnych rozwiązań jest program Czyste Powietrze, w którego ramach inwestor po złożeniu wniosku jest w stanie otrzymać środki zarówno na opisywane urządzenie do generowania energii cieplnej, jak i połączonego z nim układu fotowoltaiki. Dotyczy to nowych i starych domów poddanych termomodernizacji.

Warto też pamiętać, że w niektórych przypadkach wniosek o dofinansowanie pompy ciepła w 2023 roku złożyć może również współwłaściciel nieruchomości. W takiej sytuacji dobieramy dla klienta najkorzystniejsze rozwiązanie pozwalające na uzyskanie wsparcia finansowego w oczekiwanej wysokości. Pomoc przeznaczona jest zarówno dla inwestorów korzystających ze starych czy nowych domów, jak i lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych.

Jak wysokie może być dofinansowanie na pompę ciepła w 2023?

Kwotę dotacji na wspomniany cel ustala się w przypadku każdego programu indywidualnie. Dofinansowanie do pompy ciepła w 2023 może obejmować nawet 95% kosztów poniesionych przez właściciela lub współwłaściciela nieruchomości. Jednym z czynników mających wpływ na wysokość wsparcia jest miesięczny przychód osiągany przez każdego z członków gospodarstwa. Przy współpracy z naszą firmą klient może liczyć na przygotowanie przez nas rozliczeń w tym zakresie.

W niektórych programach, np. Czyste Powietrze, istnieje maksymalna kwota dotacji na opisywany cel. Na rok 2023 wynosi ona 32 tys. zł, a w przypadku dołączenia układu fotowoltaiki – 37 tys. zł. Dofinansowanie do pompy ciepła w nowym domu, starszym obiekcie lub lokalu mieszkalnym, niezależnie od źródła pozyskiwania dodatkowych środków, wymaga poprawnego wypełnienia stosownych wniosków.

Zapewniamy profesjonalne wsparcie i doradztwo przy przygotowywaniu dokumentacji – zainteresowanych zapraszamy do współpracy!

Darmowa wycena

Skontaktuj się z nami w celu darmowej wyceny