Carport

Czym jest carport?

Załóżmy, że konstrukcja Twojego budynku uniemożliwia instalację fotowoltaiki lub dach domu zasłaniają okoliczne drzewa. W takich sytuacjach najlepszą opcją jest postawienie nowoczesnego Carportu — rodzaju wiaty garażowej, która tworzy nowoczesne i ekologiczne miejsce parkingowe.

Carport dopasowany do Twoich potrzeb

Ładowanie własnego samochodu umożliwiają panele fotowoltaiczne, które pełnią też funkcję pokrycia dachowego. Zarówno ono, jak i boczne elementy Carportu składają się z ocynkowanej stali — komponentu odpornego na korozję i wymagające warunki atmosferyczne. Co więcej, jest to też materiał, którego surowość naturalnie łączy się z architekturą budynku oraz przestrzenią dookoła niego. Istnieje wiele projektów ekologicznych Carportów, które mogą być bardziej tradycyjne lub nowoczesne – wszystkie są w stanie przygotować nasi projektanci.

Carport możemy zaprojektować i zamontować w wersjach jedno- i dwustanowiskowych, różniące się liczbą paneli fotowoltaicznych, dostosowywaną w projekcie do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta. Do dyspozycji mamy nowoczesne urządzenia OZE, dostarczone przez cenionych na rynku producentów — m.in. Jinko Solar oraz KENSOL. Warto zwrócić uwagę, że ekologiczna wiata garażowa może pełnić funkcję stacji ładowania samochodów elektrycznych, a także dodatkowego źródła zasilania mieszkania lub siedziby działalności gospodarczej.

Korzyści i zalety płynące z wyboru instalacji fotowoltaicznej

Ogromne oszczędności

Aż o 90% niższe rachunki za prąd

Szybki zwrot inwestycji

Zwrot kosztów w około 7 lat

Komfort i niezależność

Pełna swoboda produkowania i używania własnego prądu

Ekologia

Technologia w 100% przyjazna środowisku

Dla kogo są przeznaczone wiaty garażowe?

Wiaty fotowoltaiczne są polecane nie tylko ze względu na oszczędności, które się z nimi wiążą. Nowoczesny wygląd Carportów sprawia, że są doskonałym wyborem dla prosumentów, ceniących sobie stylistykę własnej przestrzeni przydomowej.

W efekcie można zarówno skutecznie zredukować koszty za energię elektryczną, jak i podnieść atrakcyjność swojego podjazdu, co jest ważne dla właścicieli zadbanych gospodarstwach domowych i osób prowadzących własną firmę, bo w obu przypadkach teren pełni funkcję reprezentacyjną.

Wszystko to sprawia, że Carport jest niezwykle ekologicznym i praktycznym rozwiązaniem. Tak stworzona przestrzeń parkingowa jest funkcjonalna i estetyczna, a także bezpieczna dla naszej planety, gdyż dzięki wykorzystaniu OZE wspiera walkę ze zmianami klimatycznymi i pomaga ograniczyć produkcję CO2. Można zatem stwierdzić, że tego rodzaju wiaty garażowe to obowiązkowa część ekologicznego stylu życia i harmonia między technologią a naturalnym środowiskiem.

david schultz ZLk6gA8EyG0 unsplash scaled

Projekt Carportu

Wiata garażowa wyposażona w system fotowoltaiczny może być doskonałym rozwiązaniem do ochrony samochodu oraz zwiększenia funkcjonalności i atrakcyjności przestrzeni zewnętrznej. Co więcej, dzięki niej można uzyskać również niezależność energetyczną, a także podnieść wartość własnej nieruchomości. By zapewnić sobie jak najlepsze efekty, we wszystkich tych przypadkach, najważniejsze będzie dopasowanie projektu do indywidualnych potrzeb i preferencji, a także wielkości dostępnego miejsca.

Pomożemy Ci w tym, dlatego już teraz zadzwoń do nas lub wyślij nam wiadomość e-mail, a następnie umów się na konsultacje z ekspertem.

ZAŁATWIAMY WSZYSTKIE FORMALNOŚCI

Uzyskaj profesjonalne doradztwo i fachową pomoc!

Darmowa wizja lokalna

Indywidualna wycena

Profesjonalny montaż

Dokonanie zgłoszenia

Aplikacja monitorująca pracę instalacji

Pomoc w dotacji MÓJ PRĄD 6.0 „Czyste powietrze”