Fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna

Instalacja fotowoltaiczna przekształca energie słoneczną w energie elektryczną. Rozwiązanie te doskonale się sprawdza jako dobra inwestycja w domu, gospodarstwie domowym lub przedsiębiorstwie.

Korzyści i zalety płynące z wyboru instalacji fotowoltaicznej

Ogromne oszczędności

Aż o 90% niższe rachunki za prąd

Szybki zwrot inwestycji

Zwrot kosztów w około 7 lat

Komfort i niezależność

Pełna swoboda produkowania i używania własnego prądu

Ekologia

Technologia w 100% przyjazna środowisku

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Gdy do modułów fotowoltaicznych dociera promieniowanie słoneczne, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne dzięki czemu powstaje prąd stały.

Następnie płynie on do inwertera, gdzie przekształcany jest w prąd zmienny, czyli taki sam prąd jak pochodzący od zakładu energetycznego.

Produkowany prąd jest zużywany na bieżąco przez urządzenia elektryczne w domu, a licznik dwukierunkowy rejestruje ilość energii którą produkujemy oraz zużywamy dzięki czemu możemy w łatwy sposób rozliczyć się z zakładem energetycznym.

Produkowany prąd jest zużywany na bieżąco przez urządzenia elektryczne w domu, a licznik dwukierunkowy rejestruje ilość energii którą produkujemy oraz zużywamy dzięki czemu możemy w łatwy sposób rozliczyć się z zakładem energetycznym.

ilustracja png

Posiadamy komponenty najlepszych Producentów

Jinko Solar

Moduły fotowoltaiczne

Huawei

Falowniki

GoodWe

Falowniki

Stäubli

Złącza

KENSOL

Moduły fotowoltaiczne

FoxESS

Falowniki

KENO

Konstrukcje montażowe

Pylontech

Magazyny energii

Dlaczego warto nas wybrać?

Dostarczamy najwyższej klasy zestawy fotowoltaiczne

Komfort, bezpieczeństwo i niezależność energetyczna. Właśnie to zapewnią Ci zestawy fotowoltaiczne, które w prosty sposób można zainstalować na balkonie czy tarasie. Składają się one z najwyższej klasy urządzeń od renomowanych producentów, takich jak Jinko Solar czy Huawei.

Jesteśmy terminowi

Posiadamy własne Centrum Logistyczne, dzięki któremu wszystkie elementy instalacji mamy w jednym miejscu. To pewność, że Twoje zamówienie zostanie zrealizowane zawsze na czas.

Przeprowadzamy audyt dopasowany do Twoich potrzeb

Na podstawie dokładnego audytu nasi Doradcy dobiorą dla Ciebie instalację, która w pełni będzie spełniała zapotrzebowanie energetyczne Twojego gospodarstwa domowego. Ocenimy możliwości montażu instalacji fotowoltaicznej, a następnie zaproponujemy Ci korzystne rozwiązania.

Z nami zaczniesz oszczędzać

Fotowoltaika to rozwiązanie, które zabezpieczy Twój domowy budżet przed nagłym wzrostem cen. Z kolei instalacja połączona z pompą ciepła pozwoli Ci wykorzystać energię do własnych potrzeb, zapewniając Ci niezbędny komfort oraz wygodę.

Dbamy o standard montażu

Instalację powierzamy wyszkolonym oraz mającym niezbędne uprawnienia ekipom montażowym. To w połączeniu z kontrolowaniem jakości całej inwestycji gwarantuje, że zainstalowane urządzenia fotowoltaiczne będą bezawaryjnie produkować energię przez długi czas.

Pomożemy Ci w formalnościach

Fotowoltaika jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem. Cieszy nas to, dlatego wszystkim zainteresowanym zapewniamy wsparcie z niezbędnymi formalnościami. Nasi Doradcy mogą złożyć wniosek do zakładu energetycznego lub pomóc w razie chęci uzyskania dofinansowania.

Zastanawiasz się jak wygląda dobór odpowiedniego rozwiązania dla Ciebie?

Audyt

Podczas bezpłatnej konsultacji nasz Doradca przygotuję ofertę, a także wyceni instalację.

Umowa

Po podpisaniu umowy na wykonanie montażu pomożemy w uzyskaniu korzystnego finansowania.

Projekt

Przygotujemy projekt Twojej instalacji na podstawie wykonanego audytu.

Montaż

Nasza doświadczona ekipa wykona profesjonalny montaż Twojej instalacji.

Podłączenie i serwis

Pomożemy w uruchomieniu instalacji i aplikacji do monitoringu, byś w prosty sposób mógł kontrolować pracę i wydajność urządzeń.

ZAŁATWIAMY WSZYSTKIE FORMALNOŚCI

Uzyskaj profesjonalne doradztwo i fachową pomoc!

Darmowa wizja lokalna

Indywidualna wycena

Profesjonalny montaż

Dokonanie zgłoszenia

Aplikacja monitorująca pracę instalacji

Pomoc w dotacji MÓJ PRĄD 6.0 „Czyste powietrze”

Uchroń się już dziś od rosnących cen prądu

Produkuj całkowicie darmową i ekologiczną energię za pomocą instalacji fotowoltaicznej możesz zasilić swój dom/przedsiębiorstwo. Nowoczesna inwestycja w odnawialne źródła energii takie jak instalacja fotowoltaiczna zyskują cały czas na popularności.

Zamontowana instalacja fotowoltaiczna pozwoli ci ustrzec się przed podwyżkami energii elektrycznej. Aanalitycy przewidują, że cena prądu wzrośnie 2-3 krotnie na przestrzeni najbliższych kilkunastu lat.

Instalacja fotowoltaiczna pomoże ci uchronić się przed ponoszeniem coraz większych kosztów związanych z podwyżkami cen prądu.

Jak działa NET BILLING

Prosument jako posiadacz własnej mikroelektrowni jest aktywnym uczestnikiem rynku energii innymi słowy jako podmiot produkujący energię może tę energię sprzedawać. Jednak zanim przejdziemy dalej warto zapoznać się z następującymi pojęciami.

Autokonsumpcja

Energia wyprodukowana przez prosumenta i wprowadzana do sieci

Energia kupiona od sprzedawcy i pobierana z sieci

wykres 1

Wiemy, że do 30.06.2024 roku energia wprowadzona przez prosumenta do sieci jest automatycznie sprzedawana po średniej cenie obowiązującej w poprzednim miesiącu.

Oznacza to na przykład że każdy prosument korzystający z net bilingu w te wakacje sprzedawał prąd powyżej 1zł/kwh a kupował po stałej stawce jaką zapewniał mu dystrybutor (przeważnie w okolicy 0.75zł/kwh). Łatwo się domyślić że nadwyżki wyprodukowane latem nie dość że pokryją zapotrzebowanie energetyczne to jeszcze zostaną na następny okres rozliczeniowy.

Jeśli jednak chcemy się dodatkowo zabezpieczyć, warto przewymiarować instalacje o ok. 20% tak jak zrobiliśmy to dla jednego z naszych klientów. Poniżej wykres zestawiający średnią cenę za kwh a realną produkcją instalacji 8,2 kWp.

wykres 2

Poniżej wykres pokazujący jak szybko instalacja 8,2kWp zwraca się osobie mającej zapotrzebowanie 6 560 kWh rocznie.

wykres 3 1

*Stała miesięczna rata na poziomie 696 zł