Fotowoltaika

Fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna

Instalacja fotowoltaiczna przekształca energie słoneczną w energie elektryczną. Rozwiązanie te doskonale się sprawdza jako dobra inwestycja w domu, gospodarstwie domowym lub przedsiębiorstwie.
Korzyści i zalety płynące z wyboru instalacji fotowoltaicznej
Ogromne oszczędności

Aż o 90% niższe rachunki za prąd

Szybki zwrot inwestycji

Zwrot kosztów w około 7 lat

Komfort i niezależność

Pełna swoboda produkowania i używania własnego prądu

Ekologia

Technologia w 100% przyjazna środowisku

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Gdy do modułów fotowoltaicznych dociera promieniowanie słoneczne, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne dzięki czemu powstaje prąd stały.
Następnie płynie on do inwertera, gdzie przekształcany jest w prąd zmienny, czyli taki sam prąd jak pochodzący od zakładu energetycznego.
Produkowany prąd jest zużywany na bieżąco przez urządzenia elektryczne w domu, a licznik dwukierunkowy rejestruje ilość energii którą produkujemy oraz zużywamy dzięki czemu możemy w łatwy sposób rozliczyć się z zakładem energetycznym.
Produkowany prąd jest zużywany na bieżąco przez urządzenia elektryczne w domu, a licznik dwukierunkowy rejestruje ilość energii którą produkujemy oraz zużywamy dzięki czemu możemy w łatwy sposób rozliczyć się z zakładem energetycznym.

ZAŁATWIAMY WSZYSTKIE FORMALNOŚCI

Uzyskaj profesjonalne doradztwo i fachową pomoc!
Darmowa wizja lokalna
Indywidualna wycena
Profesjonalny montaż
Dokonanie zgłoszenia
Aplikacja monitorująca pracę instalacji
Pomoc w dotacji MÓJ PRĄD 4.0 „Czyste powietrze”

Uchroń się już dziś od rosnących cen prądu

Produkuj całkowicie darmową i ekologiczną energię za pomocą instalacji fotowoltaicznej możesz zasilić swój dom/przedsiębiorstwo. Nowoczesna inwestycja w odnawialne źródła energii takie jak instalacja fotowoltaiczna zyskują cały czas na popularności.
Zamontowana instalacja fotowoltaiczna pozwoli ci ustrzec się przed podwyżkami energii elektrycznej. Aanalitycy przewidują, że cena prądu wzrośnie 2-3 krotnie na przestrzeni najbliższych kilkunastu lat.
Instalacja fotowoltaiczna pomoże ci uchronić się przed ponoszeniem coraz większych kosztów związanych z podwyżkami cen prądu.

Jak działa NET BILLING

Prosument jako posiadacz własnej mikroelektrowni jest aktywnym uczestnikiem rynku energii innymi słowy jako podmiot produkujący energię może tę energię sprzedawać. Jednak zanim przejdziemy dalej warto zapoznać się z następującymi pojęciami.
Autokonsumpcja
Energia wyprodukowana przez prosumenta i wprowadzana do sieci
Energia kupiona od sprzedawcy i pobierana z sieci
Wiemy, że do 30.06.2024 roku energia wprowadzona przez prosumenta do sieci jest automatycznie sprzedawana po średniej cenie obowiązującej w poprzednim miesiącu.
Oznacza to na przykład że każdy prosument korzystający z net bilingu w te wakacje sprzedawał prąd powyżej 1zł/kwh a kupował po stałej stawce jaką zapewniał mu dystrybutor (przeważnie w okolicy 0.75zł/kwh). Łatwo się domyślić że nadwyżki wyprodukowane latem nie dość że pokryją zapotrzebowanie energetyczne to jeszcze zostaną na następny okres rozliczeniowy.
Jeśli jednak chcemy się dodatkowo zabezpieczyć, warto przewymiarować instalacje o ok. 20% tak jak zrobiliśmy to dla jednego z naszych klientów. Poniżej wykres zestawiający średnią cenę za kwh a realną produkcją instalacji 8,2 kWp.
Poniżej wykres pokazujący jak szybko instalacja 8,2kWp zwraca się osobie mającej zapotrzebowanie 6 560 kWh rocznie.
*Stała miesięczna rata na poziomie 696 zł