Kontakt

Biuro

Email

biuro@nexus-centrum.pl

Telefon kontaktowy

797 141 109

Godziny otwarcia

Pon-Sob 8:00 - 18:00

Formularz kontaktowy

Najważniejsze pytania

Tak, wystarczy, że dobrze zaprojektujemy ilość materiału oraz jego moc

Aby otrzymać przybliżony koszt eksploatacji naszego budynku należy wziąć pod uwagę charakterystykę energetyczną budynku. Znajdziemy tam informację odnośnie zapotrzebowania na energię użytkową (EU). Podaną wartość wystarczy pomnożyć poprzez metraż użytkowy budynku ogrzewanego. Przykład EU= 40 kWh/m2 w skali roku

Metraż użytkowy = 100 m2

100 m2 x 40 kWh/m2 = 4000 kWh w ciągu roku

Oznacza to, że folia grzewcza powinna zużyć 4000 kWh w skali roku

4000 kWh x 0,6 zł (stawka za kilowatogodzinę prądu) = 2400 zł

Koszt ogrzewania w skali roku dla konkretnego przykładu wyniesie 2400 zł.

Jest to wartość dla określonych parametrów budynku w danej strefie klimatycznej, w której znajduje się budynek. W praktyce wartości te są niższe z uwagi na nowoczesne systemy sterowania ogrzewaniem i wentylacją budynku oraz ocieplającym się klimatem.

Folia grzewcza poprzez swoją konstrukcje oraz zastosowaną technologie nie wymaga serwisowania.

Średnia temperatura użytkowa w ogrzewaniu podłogowym to 24-28⁰C i uzależniona jest od izolacji termicznej budynku. Graniczną temperaturą komfortu w ogrzewania podłogowym jest temperatura 28⁰C i często jest ona, również stosowania przez producentów drewnianych i laminowanych okładzin podłogowych jako maksymalna tempera użytkowa. W przypadku ogrzewania w pomieszczeniach sanitarnych jak łazienka oraz WC, gdzie użyta jest okładzina ceramiczna lub kamienna, dopuszczalne jest utrzymywanie maksymalnie temperatury podłogi 34⁰C.

Czas trwania instalacji folii grzewczej uzależniona jest od wyboru systemu instalacji. Przykładowy Montaż w budynku o powierzchni 100m2 trwa jeden do dwóch dni.

 

Tak, technologia wykonania ogrzewania, opisana jest tutaj….

 

Formularz kontaktowy

Wiadomość została wysłana

success

Skontaktujemy się jak najszybciej

Skontaktuj się z nami! support-icon