Dofinansowanie do fotowoltaiki

Dotacje na założenie instalacji fotowoltaicznej

Inwestorzy budujący np. obiekty mieszkalne często decydują się na rozwiązania energooszczędne i ekologiczne. Jednym z nich jest fotowoltaika. Dofinansowanie na nowy dom lub stary obiekt to w takim wypadku spore wsparcie, o które warto się ubiegać z gminy bądź innego źródła.

Pomagamy w tym, wypełniając razem z klientami wszystkie wnioski, a także dbając o ich terminowe złożenie w odpowiednich instytucjach. Pozostajemy na bieżąco ze wszystkimi nowościami w tym zakresie i doskonale znamy istniejące już programy, np. Czyste Powietrze.

Zainteresowanych dodatkowym źródłem finansowania na wspomnianą instalację tworzoną w roku 2023 zachęcamy do kontaktu!

Korzyści i zalety płynące z wyboru instalacji fotowoltaicznej

Ogromne oszczędności

Aż o 90% niższe rachunki za prąd

Szybki zwrot inwestycji

Zwrot kosztów w około 7 lat

Komfort i niezależność

Pełna swoboda produkowania i używania własnego prądu

Ekologia

Technologia w 100% przyjazna środowisku

Czy zdobycie dofinansowania na fotowoltaikę jest trudne?

Jednym z najważniejszych elementów w domach jednorodzinnych jest system odpowiadający za ogrzewanie wnętrz.

Obecnie odchodzi się od typowych kotłów na paliwa stałe, które zastępowane są nowoczesnymi pompami ciepła i innymi urządzeniami ekologicznymi oraz energooszczędnymi.

Dofinansowanie na fotowoltaikę w starym domu można – w przypadku wielu programów, w tym wspomnianego już wsparcia w ramach akcji Czyste Powietrze – otrzymać wyłącznie przy jednoczesnej wymianie pieca na nowe, bezpieczniejsze i przyjaźniejsze dla środowiska rozwiązanie, które jest połączone właśnie z systemem pozyskiwania energii z promieniowania słonecznego.

Wszystko to sprawia, że proces uzyskania dodatkowych środków może okazać się dla wielu inwestorów dość problematyczny i zbyt złożony. Nasz zespół nieustannie poszerza swoją wiedzę na temat możliwości wsparcia finansowego przy budowie w roku 2023 takich układów jak opisywana fotowoltaika.

Dofinansowanie z gminy to w takim wypadku chętnie wybierana pomoc. Należy jednak pamiętać, że dla starych czy nowych domów wymogi są restrykcyjne – obejmują m.in. miesięczny dochód na jednego członka danego gospodarstwa.

Dokonujemy wszelkich rozliczeń, a następnie wypełniamy z klientem formularze, co pozwala na zwiększenie szansy uzyskania wspomnianej dotacji.

bill mead wmaP3Tl80ww unsplash

Program „MÓJ PRĄD 5.0” i „Czyste powietrze”

Oba projekty cieszą się stale rosnącą popularnością. Jest to spowodowane faktem, że zarówno „Czyste powietrze”, jak i „MÓJ PRĄD 5.0” umożliwiają otrzymanie dofinansowanie do fotowoltaiki. Warto jednak wiedzieć, że w odróżnieniu od tego pierwszego, drugi program nie ma określonego kryterium dochodowego. Oznacza to, że jest on dostępny dla każdego właściciela domu jednorodzinnego, niezależnie od wielkości dochodów. By uzyskać dotacje na pompę ciepła z „MÓJ PRĄD 5.0”, nie jest też obowiązkowa wymiana źródła ciepła na paliwo stałe. Ten program jest zatem odpowiedni dla osób, które ogrzewają dom gazem.

Z kolei warunkiem otrzymania wsparcia z programu „Czyste powietrze” jest uzyskanie dochodu, którego roczna suma nie przekracza 100 tys. zł. Konieczna jest również kompleksowa i udokumentowana termomodernizacja budynku i kotłowni wraz z wymianą starego źródła ciepła na paliwo stałe. Różnice są także w wysokości dotacji – dla „Czystego powietrza” może wynosić ono nawet 135 000 zł, zaś w programie „MÓJ PRĄD 5.0” przewidziane dofinansowanie to aż 50% całkowitych kosztów inwestycji.

Jakie są dofinasowania z programu "Mój Prąd 5.0" na instalacje fotowoltaiczne z magazynami energii?

- fotowoltaika – do 6 tys. zł (do 7 tys. zł z innymi urządzeniami),
- magazyn energii – do 16 tys. zł,
- system zarządzania energią HEMS/EMS: - do 3 tys. zł,
- najwyższy poziom dotacji na zestaw magazyn + fotowoltaika + system zarządzania energią wynosi 26 000 zł

Dlaczego warto postawić na pomoc przy ubieganiu się o dofinansowanie na fotowoltaikę?

Nasz zespół składa się z ekspertów, którzy od wielu lat zajmują się doradztwem przy uzyskiwaniu środków z takich programów jak Czyste Powietrze. Wskazujemy, jakie kroki trzeba podjąć, by móc ubiegać się o dofinansowanie na fotowoltaikę dla starego lub nowego domu. Działamy szybko i skutecznie. Ceny naszych usług są przystępne, a w razie wątpliwości kontaktujemy się z klientami na bieżąco. Dokładnie sprawdzamy regulaminy wszystkich dotacji, w tym również tych dopiero wprowadzanych w 2023.

Zapraszamy do współpracy!

ZAŁATWIAMY WSZYSTKIE FORMALNOŚCI

Uzyskaj profesjonalne doradztwo i fachową pomoc!

Darmowa wizja lokalna

Indywidualna wycena

Profesjonalny montaż

Dokonanie zgłoszenia

Aplikacja monitorująca pracę instalacji

Pomoc w dotacji MÓJ PRĄD 6.0 „Czyste powietrze”