Dofinansowanie do fotowoltaiki

Dofinansowanie do fotowoltaiki

Dotacje na założenie instalacji fotowoltaicznej

Inwestorzy budujący np. obiekty mieszkalne często decydują się na rozwiązania energooszczędne i ekologiczne. Jednym z nich jest fotowoltaika. Dofinansowanie na nowy dom lub stary obiekt to w takim wypadku spore wsparcie, o które warto się ubiegać z gminy bądź innego źródła.

Pomagamy w tym, wypełniając razem z klientami wszystkie wnioski, a także dbając o ich terminowe złożenie w odpowiednich instytucjach. Pozostajemy na bieżąco ze wszystkimi nowościami w tym zakresie i doskonale znamy istniejące już programy, np. Czyste Powietrze.

Zainteresowanych dodatkowym źródłem finansowania na wspomnianą instalację tworzoną w roku 2023 zachęcamy do kontaktu!
Korzyści i zalety płynące z wyboru instalacji fotowoltaicznej
Ogromne oszczędności

Aż o 90% niższe rachunki za prąd

Szybki zwrot inwestycji

Zwrot kosztów w około 7 lat

Komfort i niezależność

Pełna swoboda produkowania i używania własnego prądu

Ekologia

Technologia w 100% przyjazna środowisku

Czy zdobycie dofinansowania na fotowoltaikę jest trudne?

Jednym z najważniejszych elementów w domach jednorodzinnych jest system odpowiadający za ogrzewanie wnętrz.
Obecnie odchodzi się od typowych kotłów na paliwa stałe, które zastępowane są nowoczesnymi pompami ciepła i innymi urządzeniami ekologicznymi oraz energooszczędnymi.

Dofinansowanie na fotowoltaikę w starym domu można – w przypadku wielu programów, w tym wspomnianego już wsparcia w ramach akcji Czyste Powietrze – otrzymać wyłącznie przy jednoczesnej wymianie pieca na nowe, bezpieczniejsze i przyjaźniejsze dla środowiska rozwiązanie, które jest połączone właśnie z systemem pozyskiwania energii z promieniowania słonecznego.
Wszystko to sprawia, że proces uzyskania dodatkowych środków może okazać się dla wielu inwestorów dość problematyczny i zbyt złożony. Nasz zespół nieustannie poszerza swoją wiedzę na temat możliwości wsparcia finansowego przy budowie w roku 2023 takich układów jak opisywana fotowoltaika.

Dofinansowanie z gminy to w takim wypadku chętnie wybierana pomoc. Należy jednak pamiętać, że dla starych czy nowych domów wymogi są restrykcyjne – obejmują m.in. miesięczny dochód na jednego członka danego gospodarstwa.

Dokonujemy wszelkich rozliczeń, a następnie wypełniamy z klientem formularze, co pozwala na zwiększenie szansy uzyskania wspomnianej dotacji.

Dlaczego warto postawić na pomoc przy ubieganiu się o dofinansowanie na fotowoltaikę?

Nasz zespół składa się z ekspertów, którzy od wielu lat zajmują się doradztwem przy uzyskiwaniu środków z takich programów jak Czyste Powietrze. Wskazujemy, jakie kroki trzeba podjąć, by móc ubiegać się o dofinansowanie na fotowoltaikę dla starego lub nowego domu. Działamy szybko i skutecznie. Ceny naszych usług są przystępne, a w razie wątpliwości kontaktujemy się z klientami na bieżąco. Dokładnie sprawdzamy regulaminy wszystkich dotacji, w tym również tych dopiero wprowadzanych w 2023.

Zapraszamy do współpracy!

ZAŁATWIAMY WSZYSTKIE FORMALNOŚCI

Uzyskaj profesjonalne doradztwo i fachową pomoc!
Darmowa wizja lokalna
Indywidualna wycena
Profesjonalny montaż
Dokonanie zgłoszenia
Aplikacja monitorująca pracę instalacji
Pomoc w dotacji MÓJ PRĄD 4.0 „Czyste powietrze”